Dołącz do programu Tysiąca Walidatorów Kusamy

Chris | Vegas Life
2 min readJan 15, 2022

--

Polish Translation of article Join Kusama’s Thousand Validators Programme 7 Feb 2020.

Otrzymuj nominacje, aby uruchomić swój Walidator na Dzikim kuzynie Polkadota, Kusama

Sieć Kusama została uruchomiona w lipcu 2019 roku jako wczesna, niezbadana wersja kodu Polkadota. Sieć została uruchomiona z zestawem 25 walidatorów i szybko przeszła testy warunków skrajnych, osiągając teraz zestaw walidatorów 180 bez poświęcania prędkości sieci. Teraz szukamy dalszej decentralizacji Kusamy poprzez skalowanie do tysiąca węzłów walidatora. Aby wesprzeć rozwój walidatorów Kusamy, uruchamiamy Program Tysiąca Walidatorów.

Wszystkich technicznych i zdeterminowanych zachęcamy do aplikowania tutaj . Stosując się i postępując zgodnie z instrukcjami konfiguracji, będziesz uprawniony do otrzymania nominacji od Web3 Foundation i Parity Technologies, aby pomóc w uruchomieniu węzła Kusama. Będziesz także mógł awansować w rankingu Tysiąca Walidatorów, aby zyskać jeszcze większe wsparcie dla swoich wysiłków. A każdy walidator zaakceptowany do programu otrzyma łup Kusamy! 😀.

Co to jest sieć Kusama?

Kusama to wczesna, niezbadana i nierafinowana wersja Polkadot , sieci blockchain nowej generacji, założonej przez Gavina Wooda, byłego współzałożyciela i CTO Ethereum oraz twórcę języka programowania Solidity. Kusama jest samodzielną siecią obok Polkadot, umożliwiając zespołom i programistom tworzenie i wdrażanie parachain lub wypróbowanie zarządzania Polkadot, wyznaczania, nominowania i walidacji funkcjonalności w środowisku na żywo. Podczas gdy Polkadot będzie koncentrował się na bezpieczeństwie parachain, niezawodności i skalowalności, Kusama obiera znacznie bardziej zróżnicowaną ścieżkę.

Dla kogo został zbudowany Kusama?

Kusama jest i będzie nadal używana przez zespoły i programistów, którzy chcą działać na bieżąco. Sieć Kusamy będzie środowiskiem, w którym wdrażane są najnowsze technologie, takie jak zagnieżdżone łańcuchy przekaźnikowe lub współdzielone, chronione enklawy wykonawcze ( SPREE ). Zespoły będą cieszyć się niższymi kosztami i możliwością eksperymentowania z najnowszymi funkcjami Kusamy.

Wreszcie, Kusama jest świetną okazją dla walidatorów do przygotowania się do Polkadot, ponieważ Kusama daje walidatorom miejsce, w którym mogą uczestniczyć z niższą barierą wejścia. Kusama pozwala również walidatorom na testowanie warunków skrajnych i utwardzanie infrastruktury w rzeczywistych warunkach ekonomicznych, w ramach przygotowań do walidacji na Polkadocie.

Społeczność Kusamy i mantra „dzikiego kuzyna” nadadzą się do szeregu dzikich eksperymentów społecznych lub DAO w sieci. Dołącz do chaosu!

Zasoby programu tysiąca walidatorów

Zastosować

Aplikacja do programu Tysiąca Walidatorów

Konfiguracja

Github — skonfiguruj Kusama Validator w 30 minut lub mniej

Podcast — Stakowanie i walidacja na Kusama i Polkadot

YouTube — jak uruchomić walidator na Kusamie i Polkadocie

Czat pomocy technicznej — dołącz do Kusama Validator Lounge

Dołącz do społeczności Kusama

Biuletyn e-mail Kusamy

Kusama Twitter

Czat Kusama

Dołącz do Ambasadorów Polkadot

Webinaria Kusama i Polkadot

--

--

Chris | Vegas Life

Decentralize the internet by running Validators Nodes on Polkadot and Kusama.